Din dokumentkorg innehåller 0 dokument
| Driftsspänning KNX | Busspänning, ≤8 mA |
| Driftspänning | 100 V AC - 240 V AC, 50 Hz - 60 Hz |
| Frekvens | 50 - 60 Hz |
| Bredd | 4 moduler |
| Montering | DIN-skena |
| Kontakttyp | Slutare |
| Kopplingskapacitet extra relä | 16 A |
| Kopplingskapacitet fläktrelä | 6 A |
| Omgivningstemperatur | -5°C ... 45°C |
| Skyddstyp | IP 20 |
| Skyddsklass | II enligt EN 60 730-1 |
| Handbok | FCA 2 KNX (1,7 MB) | |
| KNX databas | ZIP | FCA 2 KNX (183,4 kB) |
| Komplett KNX-databas KNXprod | ZIP | KNXprod (22,1 MB) |
| Information Notice EU Data Act | Information Notice EU Data Act FCA 2 KNX-Information Notice EU Data Act (58,7 kB) | |
| CE declaration of conformity | CE Declaration of Conformity FCA 2 KNX-CE declaration of conformity (197,4 kB) | |
| Datablad | FCA 2 KNX (826,6 kB) |
Din dokumentkorg innehåller 0 dokument