Din dokumentkorg innehåller 0 dokument
| Driftsspänning KNX | Busspänning, ≤10 mA |
| Driftspänning | 110 V AC - 240 V AC |
| Frekvens | 50 - 60 Hz |
| Bredd | 3 moduler |
| Montering | DIN-skena |
| Antal kanaler | 8 |
| Antal lagringsplatser | 800 |
| Gångnoggrannhet vid 25 °C | typisk ± 0,25 s/dag (kvarts) eller DCF77/GPS |
| Kortaste kopplingstid | 1 s |
| Display | LCD |
| Omgivningstemperatur | -5°C ... 45°C |
| Skyddstyp | IP 20 |
| Skyddsklass | II enligt EN 60 730-1 |
| KNX databas | ZIP | TR 648 top3 RC KNX-KNX-Database (Single Product) (199,6 kB) |
| Information Notice EU Data Act | Information Notice EU Data Act TR 648 top3 RC KNX-Information Notice EU Data Act (74,2 kB) | |
| CE declaration of conformity | CE Declaration of Conformity TR 648 top3 RC KNX-CE declaration of conformity (668,5 kB) | |
| Datablad | TR 648 top3 RC KNX (767,4 kB) |
Din dokumentkorg innehåller 0 dokument