Din dokumentkorg innehåller 0 dokument
| Driftspänning | 230 V AC |
| Frekvens | 50 - 60 Hz |
| Stand-by effekt | <0,5 W |
| Typ av ljusmätning | Blandljusmätning |
| Antal kanaler | 1 |
| Färg | Svart |
| Montering | Väggmontage, Utvändigt |
| Kopplingskapacitet | 10 A vid 230 V AC, cos φ = 1 |
| Detekteringsvinkel | 180° |
| Monteringshöjd | 2,5 m |
| Kopplingsutgång | Ljus |
| Efterkörningstid ljus | 2 s - 30 min |
| Belastning glöd-/halogenlampa | 2300 W |
| Lysrörslast (VVG) inte kompenserad | 500 VA |
| Lysrörslast (VVG) parallellkompenserad | 500 W 60 µF |
| Lysrörslast (VVG) seriellt kompenserad | 500 VA |
| Lysrörslast (EVG) | 500 W |
| Kompaktlysrör | 500 W |
| LED-lampa < 2 W | 50 W |
| LED-lampa 2-8 W | 500 W |
| LED-lampa > 8 W | 500 W |
| Typ av belysning | Glöd-/halogenlampor, Fluorescenslampor, Kompaktlysrör, LEDs |
| Detekteringsområde | 12 m |
| Detekteringsområde | Halvrund |
| Omgivningstemperatur | -25°C ... 45°C |
| Slagtålighet | IK09 |
| Skyddsklass | II |
| Skyddstyp | IP 55 |
| Monteringshöjd (A) | Tvärgående (t) | Framsida gående (R) | |
| 2,5 m | 12 m | 5 m |
| CAD-symbol | ZIP | theLuxa R180 (28,9 kB) |
| Information Notice EU Data Act | Information Notice EU Data Act theLuxa R180 BK-Information Notice EU Data Act (46,7 kB) | |
| CE declaration of conformity | CE Declaration of Conformity theLuxa R180 BK-CE declaration of conformity (255,8 kB) | |
| Datablad | theLuxa R180 BK (673,5 kB) |
Din dokumentkorg innehåller 0 dokument